Cenník

Ako pracujem a koľko to stojí?

   
     Fyzioterapeutická zdravotná starostlivosť, ktorú poskytujem je nad rámec zdravotného poistenia. Nemám zmluvu so žiadnou zdravotnou poisťovňou, avšak sú poisťovne, ktoré preplácajú rehabilitáciu priamo Vám (napr. Dôvera). 

     Úspešnosť Vašej liečby závisí od našej spolupráce. Mojou snahou je znížiť počet návštev u mňa na minimum a využiť náš spoločný čas na maximum. Znamená to, že urobím to, čo si nedokážete urobiť vy sama - dôsledne Vás vyšetrím, ošetrím Vám jazvy, kožu, podkožie, fascie, svaly, lymfatický systém, vnútorné orgány. Odstránim kĺbne blokády, zastabilizujem nadobudnutý stav. Vysvetlím Vám, kde môže prameniť primárna príčina problému. Naučím Vás ako vymeniť deštruktívne pohybové vzorce a návyky za konštruktívne. Upravím Vám postúru, chôdzu (zoberiem Vás do prirodzeného terénu von)a "namiešam" pre Vás na mieru cviky, ktoré si vykonávate sama. Tie mením postupne v čase podľa nadobudnutého stavu na intenzívnejšie, pretože cieľ je napredovať a nie fixovať Váš stav! V prípade potreby Vám požičiam napr. elektrostimulátor pre "zobudenie" svalov panvového dna alebo aj rôzne pomôcky na cvičenie, či polohovanie. Počet návštev záleží od Vášho stavu. Niekedy bolesť alebo dysfunkciu spôsobuje "iba" mechanická blokáda a po jej odstránení a neuromuskulárnej aktivácii a následnej fixácii v CNS sa stav zlepší, inokedy je nutné ostať v kontakte častiejšie (napr. aj 2x týždenne) po dobu až 1 - 6 mesiacov. napr. keď máte svaly panvového dna úplne nečinné, ste po ťažkom pôrode, ste po operácii, alebo ste problém dlho neriešili. V tehotenstve väčšinou chodia ženy 1x do mesiace na ošetrenie a prenastavenie cvikov, tejpu bruška (ako rastie bruško menia sa biomechanické pomery v tele ženy) a následne ženu pripravujem aj na pôrod a popôrodie. Tiež prídem domov k žene, ktorá je napr. v šestonedelí a má akútnu bolesť napr. PGP alebo celkovo potrebuje fyzioterapiu. Pri tejto priležitosti pracujem aj s bábätkom. Vyšetrím ho, ukážem handling (manipulaciu), polohovanie, masáž bruška, polohy pri dojční). Pre ženy po nekomplikovanom tehotenstve a pôrode alebo aj ženy, ktoré cítia, že ostali aj rok-dva, či viac po pôrode v prirodzenej rehabilitácii na určitom bode a nejde to ďalej je tu komplexný rehabilitačný systém POSTNATAL.


Cenník individuálnej fyzioterapeutickej starostlivosti:  

Konzultácia a poradenstvo (aj online) 30 min. 20,- Eur
Prvé stretnutie (komplexné vyšetrenie, ošetrenie, cvičenie, cvičenie na doma, poradenstvo, vysvetlenie problematiky), kontrola babätka a poradenstvo + 10,- eur 60-80
min.
60,-Eur
Ďalšie stretnutia (orientačné vyšetrenie, ošetrenie, cvičenie, cvičenie na doma, poradenstvo) 60 min.  50,-Eur
Kontrolné vyšetrenie a prenastavenie cvikov 30 min. 25,- Eur
Individuálny rehabilitačný program POSTNATAL  1 alebo 2x týždenne (6 stretnutí) 50 min. 240,- Eur
Individuálny rehabilitačný program POSTNATAL v domácom prostredí 2x týždenne (6 lekcií) 50 min. 300,- Eur
Individuálna fyzioterapia v domácom prostredí (kontrola bábätka a poradenstvo + 10,- eur) 60-80 min. 70,- Eur


Cenník platný od 22.2. 2021