FYZIOTERAPIA

Ako pracujeme ?

Naše zdravotnícke zariadenie GYNFYZIO centrum uro-gynekologickej fyzioterapie sa nachádza v Zdravotnom stredisku Rusovce. Fyzioterapeutická zdravotná starostlivosť, ktorú poskytujeme je nad rámec zdravotného poistenia. Nemáme zmluvu so žiadnou zdravotnou poisťovňou. 
Úspešnosť Vašej liečby závisí od našej spolupráce. Našou snahou je znížiť počet návštev u nás na minimum a využiť náš spoločný čas na maximum. Znamená to, že urobíme to, čo si nedokážete urobiť vy sama - dôsledne Vás vyšetríme, zregulujeme Váš nervový systém, ošetríme Vám jazvy, kožu, podkožie, fascie, svaly, lymfatický systém, vnútorné orgány. Otestujeme svalové reťazce a zistíme ich slabé články. Odstránime kĺbne blokády, zastabilizujeme nadobudnutý stav. Vysvetlíme Vám, kde môže prameniť primárna príčina problému. Naučíme Vás ako vymeniť deštruktívne pohybové vzorce a návyky za konštruktívne. Upravíme Vám postúru, chôdzu a "namiešame" pre Vás na mieru cviky, ktoré si vykonávate sama. Tie meníme postupne v čase podľa nadobudnutého stavu, pretože cieľ je napredovať a nie fixovať Váš stav! V prípade potreby Vám požičiame napr. elektrostimulátor pre "zobudenie" svalov panvového dna alebo aj rôzne pomôcky na cvičenie, či polohovanie. Počet návštev záleží od Vášho stavu. Niekedy bolesť alebo dysfunkciu spôsobuje "iba" mechanická blokáda a po jej odstránení a neuromuskulárnej aktivácii a následnej fixácii v centrálnom nervovom systéme sa stav zlepší, inokedy je nutné ostať v kontakte častejšie, zvyčajne po dobu až 1 - 12 mesiacov. napr. keď máte svaly panvového dna úplne nečinné, ste po ťažkom pôrode, ste po operácii, alebo ste problém dlho neriešili. V tehotenstve väčšinou chodia ženy 1x do mesiaca na ošetrenie a prenastavenie cvikov, tejpu bruška (ako rastie bruško menia sa biomechanické pomery v tele ženy) a následne skontrolujeme biomechaniku panvy ženy a schopnosť jej tela tlačiť, tiež premeriame pôrodné cesty a pripravíme - spriechodníme ich na pôrod (Toto nevykonávame paušálne každej žene! Musí byť na to indikácia.) Následne ženu zainštruujeme, ako sa má starať o seba bezprostredne po  popôrodie v období šestonedelia. Vieme pomôcť pri otočení dieťatka koncom panvovým, tak že vytvoríme viac priestoru pre jeho následné prirodzené otočenie. Riešime bolestivé panvy! Využívame aj šatkovanie v tehotenstve po pôrode, rebozo masáž, náparku, oleje, bylinné preparáty. Pracujeme s psychosomatickými problémami a so ženami s popôrodnou traumou. Pre ženy po nekomplikovanom tehotenstve a pôrode alebo aj ženy, ktoré cítia, že ostali aj rok-dva, či viac po pôrode v prirodzenej rehabilitácii na určitom bode a nejde to ďalej je tu komplexný rehabilitačný systém POSTNATAL. 
Sme zástancami nenásilného, empatického, láskavého ale zároveň vysoko odborného pristupu založeného na evidence based medicíne!!! Snažíme sa vytvoriť bezpečné prostredie a uvedomujeme si intímnosť liečebného procesu v ktorom ženu sprevádzame.


Spolupracujeme s MB Clinic a poskytujeme komplexnú rehabilitačnú starostlivosť pre ich pacientky pred a po operačných výkonoch (operácia diastázy). Termín si môžete rezervovať cez rezervačný systém bodyfix.

CENNÍK roluj nižšie...

Čo riešime?
 

 • nepravidelná alebo žiadna menštruácia (amenorea)
 • zvýšené napätie svalov panvového dna (hypertonus)
 • bolestivý pohlavný styk (dyspareunia)
 • bolestivosť vagíny (vaginizmus)
 • obstipácia
 • funkčná ženská sterilita
 • bolestivá menštruácia (dysmenorea)
 • endometrióza
 • opakované cystitídy
 • bolestivé stavy v tehotenstve
 • diastáza a jej prevencia v tehotenstve
 • stavy po jej operácii a totálnej abdominoplastike
 • inkontinencia a jej prevencia v tehotenstve
 • stavy po jej operácii
 • oslabené svaly panvového dna v tehotenstve
 • príprava pôrodných ciest na pôrod
 • podpora otočenia plodu pri polohe koncom panvovým
 • ošetrenie jaziev z prvého pôrodu v tehotenstve
 • akútna fyzioterapia v šestonedelí - bolestivé stavy
 • PGP - pelvic girdle pain, symfyzeolýza
 • komplexné popôrodné vyšetrenie - skríning
 • komplexná popôrodná rehabilitácia (stavy bez komplikácií)
 • popôrodné prolapsy orgánov
 • popôrodná inkontinencia
 • bolesti v epiziotómii po pôrode
 • bolestivý pohlavný styk
 • aktívna (bolestivá, nepohyblivá) jazva po sekcii
 • diastáza
 • povolená brušná stena
 • stresová inkontinencia
 • urgentná inkontinencia
 • zmiešaná inkontinencia
 • stavy po gynekologyckých opráciách
 • stavy po úspešnej onkologickej liečbe
 • komplexné preventívne vyšetrenie svalov panvového dna


 

Cenník 
 

Komplexná diagnostika a terapia EXPRESS (na objednávku po konzultácii mailom mimo našich ordinačných hodín)
(60-90 min.)


120,- eur 

 

Obsahuje vyšetrenie pohybového aparátu vrátane komplexného vyšetrenia panvového dna, vysvetlenie stavu a terapeutického postupu, ošetrenie podľa potreby, cvičenie a inštruktáž na domácu terapiu a možnú telefonickú konzultáciu.
Je určená ženám, ktoré chcú svoj problém riešiť expresne. Po absolvovaní prvého stretnutia ste automaticky zaradená do terapie a ďalšie stretnutia budú manažované podľa individuálnej potreby.

 

Vstupná diagnostika a terapia CLASIC
(60 min.)


80,- eur/Woleková, Šarmírová

70,- eur/ Hojčková, Neštinová

 

Obsahuje vyšetrenie pohybového aparátu vrátane komplexného vyšetrenia panvového dna, vysvetlenie zdravotného stavu a terapeutického postupu, ošetrenie alebo cvičenie a inštruktáž na domácu terapiu.
Je určená ženám s diastázou, ženám s inkontinenciou, dlhodobo neriešeným prolapsom orgánov, ženám s povolenými svalmi panvového dna, ženám s príliš pevným panvovým dnom, ženám s funkčnou ženskou sterilitou, ženám dlhšie od pôrodu s neošetrenými jazvami po cisárskych rezoch, jazvami po poraneniach panvového dna, ženám s chronickými bolesťami panvového dna, ženám so sexuálnymi problémami a problémami, ktoré nie sú akútne. Po absolvovaní prvého stretnutia ste automaticky zaradená do terapie a ďalšie stretnutia budú manažované podľa individuálnej potreby.

 

MB clinic – Predoperačná individuálna diagnostika a ošetrenie tela/
inštruktáž na dni po operácii (60 - 90 min.)120,- eur/ Woleková, Šarmírová

 

Obsahuje komplexné vyšetrenie pohybového aparátu vrátane panvového dna, manuálne ošetrenie mäkkých štruktúr v oblasti hrudníka a panvy, vnútorných orgánov, rozdýchanie, nácvik správnej aktivácie panvového dna v súlade s dychom, nácvik lymfatického dýchania, ktoré sa využíva po operácii pre lepšie hojenie, inštruktáž ako postupovať v autoterapii a podpore hojenia jaziev doma, terapeutické cviky pre jednoduchšie zotavenie). Po absolvovaní prvého stretnutia ste automaticky zaradená do terapie a ďalšie stretnutia budú manažované podľa termínu vašej operácie ideálne 2-3 týždne po nej.

 

MB clinc – Pooperačná komplexná fyzioterapeutická starostlivosť
(50 min.)


60,- eur/Woleková, Šarmírová

Obsahuje kontrolnú diagnostiku (v prípade, že ste u nás neboli pred operáciu vykonáme komplexnú diagnostiku a cena je podľa cenníka, ako „Vstupná diagnostika a terapia CLASIC“), ošetrenie tela podľa potreby, rozdýchanie, postupnú starostlivosť o jazvy, cvičenia podľa potreby, domácu inštruktáž.
Po absolvovaní prvého stretnutia ste automaticky zaradená do terapie a ďalšie stretnutia budú manažované podľa individuálnej potreby.


 

Preventívne popôrodné vyšetrenie a konzultácia POSTNATAL®
(60 min.)
Odporúčame rezervovať si vopred podľa termínu pôrodu na skončenie šestonedelia, ak by ste mali v šestonedelí problém alebo chcete vedieť, ako sa starať o jazvy, či využiť včastnú rehabilitáciu môžete si dohodnúť online konzultáciu a inštruktáž. Ak ste boli u nás už v tehotenstve platíte cenu za kontrolné vyšetrenie a terapiu. 


80,-eur/Woleková, Šarmírová
70,- eur/Hojčková, Neštinová

Obsahuje komplexné vyšetrenie pohybového aparátu, funkčné testovanie, vyšetrenie bruška, diastázy, orgánov, komplexné vyšetrenie panvového dna, vysvetlenie stavu, inštruktáž a odporúčania na doma. V prípade vážnejšieho nálezu ste automaticky zaradená do terapie a ďalšie stretnutia budú manažované podľa individuálnej potreby.

 

Predpôrodné komplexné vyšetrenie, ošetrenie tela a príprava pôrodných ciest na pôrod
(90 min.)

Odporúčame rezervovať si na obdobie po 38 tt. 


100,- eur

Obsahuje diagnostiku tela, vyšetrenie panvy a panvového dna a zhodnotenie priechodnosti pôrodného kanála a schopnosť centrácie bruška, funkciu brušného lisu, schopnosť relaxácie svalov panvového dna, zhodnotenie biomechanických pomerov panvy a bruška, vytvorenie podmienok v tele matky pre lepšie uloženie plodu a jeho centrácie do pôrodných ciest, ošetrenie „starých“ jaziev v oblasti panvového dna, ošetrenie kostrče (nevykonáva sa paušálne ale na základe individuálnej indikácie !!!), nácvik relaxácie svalov panvového dna počas pôrodu, nácvik práce s brušným lisom počas tlačenia, úľavové polohy pri kontrakciách, realistické informácie o pôrode a o možnostiach v pôrodniciach!

 

Kontrolné vyšetrenie a terapia (každé ďalšie stretnutie)
(50 min.)

60,- eur/Woleková, Šarmírová
50,- eur/Hojčková, Neštinová


Obsahuje vyšetrenie, ošetrenie, kontrolu cvičení, prenastavenie cvičení, inštruktáž podľa potreby pacientky.


 

Kontrolné vyšetrenie a terapia (každé ďalšie stretnutie)
(30 min.)

30,- eur/Woleková, Šarmírová                  
25,- eur/ Hojčková, Neštinová

Obsahuje vyšetrenie, ošetrenie alebo prenastavenie cvikov.

 

 

 

 

 

Cenník platný od 1.5. 2023                                 Mgr. Zuzana Woleková - konateľka          


Všeobecné obchodné podmienky