O mne

Môj príbeh

    K fyzioterapii špecializovanej na ženské problémy ma priviedol môj osobný životný príbeh. 

    Najskôr som študovala a zároveň na sebe vyskúšala metódu Ľudmily Mojžíšovej. V TEHOTENSTVE som si vyskúšala a vpraxi overila aké trápia ženy bolesti, aké majú problémy, ako ich riešiť, ako sa im vyhnúť, ako sa pripraviť na pôrod a ako sa po pôrode dostať do formy. 

    Prekvapilo ma, keď ma môj gynekológ pri obrovských bolestiach panvy vybavil vetou: “Bude aj horšie !”. Takmer 3 mesiace som musela ležať pre ""oslabený" krčok maternice a PGP.Hrozil predčasný pôrod. Vtedy som ani netušila, že by mi mohla pomôcť cielená fyzioterapia. V tom čase sa tým na Slovensku nikto nezaoberal a v škole sme tomu nevenovali žiadnu pozornosť. Toto tehotenstvo skončilo CISÁRSKYM REZOM a dlhou regeneráciou.

    Celé ma to podnietilo k tomu, aby som sa tejto problematike začala venovať viac. Vyhľadávala som odborné články, študovala som zahraničnú literatúru, DVD, videá, navštevovala kurzy a semináre v zahraničí. Všetko, čo ma zaujalo som overovala a skúšala najskôr na sebe a aj mojich prvých klientkách. Postupne som selektovala, to čo je účinné a založené na medicínskom podklade a čo nie. 

    O dva roky neskôr som priviedla na svet moje druhé dieťatko. Tu som už nič nenechala na náhodu. Vďaka vedomostiam a rutine vo vykonávaní cielene zameraného trénigu, opatreniam v dennom živote a pri manipulácii so starším dieťatkom som sa cítiala fit a dieťa som porodila PRIRODZENE.            

    Postupne som viac  prenikala do sveta žien a vnímala ich ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY snažiac sa nájsť ich primárnu príčinu a riešenie.

    Najskôr som sa zamerala na prevenciu a edukáciu. 

    V spolupráci s RC Prešporkovo som  vytvorila  v roku 2012  projekt FITMAMA. Najskôr to boli skupinové kurzy, tréningy a prednášky pre ženy po šestonedelí s možnosťou zúčastniť sa spolu s dieťatkom. 

Dnes mám o ďalšie dieťa viac, kroré sa narodilo prirodzene a vedome. 
Pracujem neustále na svojom systéme popôrdnej rehabilitácie, ktorý som nazvala POSTNATAL. Je metodicky v súlade s prirodzeným pohybom a vychádza zo základných zložiek postúry a pohybu. So ženou pracuje citlivo a nenásilne v súlade s dieťatkom. 
Tiež sa snažím o zveladenie gynekologickej fyzioteapie, ako "staronovej" špecializácie. Učím odborníkov, vediem diplomové práce, vystupujem na konferenciách, tlačovkách...

Momentálne študujem ucelený koncept MovNat (www.movnat.com) a veľmi ma to baví :)))

Kde som získala odbornosť?      

    Vyštudovala som fyzioterapiu (magisterské štúdium) na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Získala som špecializáciu v dvojročnom špecializačnom štúdiu zameranom na liečbu vybraných štrukturálnych a funkčných porúch pohybového systému na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. Doplnila som si trénerské vzelanie na FTVŠ v Bratislave. Počas štúdia a po ňom som získala praktické odborné vedomosti na zahraničných stážach v špecializovanej nemocnici na respiračné ochorenia v nemeckom Solingene a na rehabilitačnej klinike v Austrálii – Sydney.  Po škole som pracovala v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, v ProBios Bratislava, vo Falck healthcare, Centrum Aktívnej Fyzioterapie.Momentálne mám vlastnú prax. 
Som členkou Slovenskej komory fyzioterapie. Som držiteľkou licencie pre výkon zdravotníckeho povolania v povolaní fyzioterapeut a licencie na výkon činnosti odborného zástupcu v povolaní fyzioterapeut.  

Získala som  špecializáciu v gynekologickej fyzioterapii na akreditovaných kurzoch:  
Manuálna terapia - certifikovaná pracovná činnosť 
Liečbe niektorých druhov funkčnej ženskej sterility metódou L. Mojžíšovej
Liečba  funkčných a štruktrurálnych porúch pohybového systému
Dysfunkcia panvy, panvového dna a inkontinencia
Fyzioterapia a fyziotréning v tehotenstve
Fyzioterapia a fyziotréning po pôrode
Fyzioterapia a fyziotréning svalov panvového dna
Lymfatická masáž 
Mám absolvované kurzy Pilates, Joga (Thajsko), Redcord, Funkčný tréning, DNS a iné...

Ďakujem za Tvoju pozornosť : )))